U14 and U17 Boys and Girls Aussie Diamonds Teams and Staff list

U14 and U17 Boys and Girls Aussie Diamonds Teams and Staff list

Please see the below Team and Staff lists for the Aussie Diamonds Tour to New Zealand for the Auckland Easter Classic 15 – 23 April, 2019.

U14 Girls – Green

SA Ruby Ballard
SA Harper Briedly
ACT Summer Carroll
NSW Tina Horton
WA Ella Leonard
NSW Teina Leung
WA Madison McCabe
ACT Raechel McKinnon
QLD Indy Munro
WA Haylee Nelson
WA Nicole Nesbit
VIC Holly Reynolds
VIC Hannah Scott
NSW Isabelle Trevena
ACT Bethany Wright
Staff
Head Coach Drew Herrington (WA)
Assistant Coach Fiona Mills (VIC)
Manager Bec Ireland (QLD)

U14 Girls – Gold

QLD Leah Bertram
NSW Sophie Gooden
ACT Caitlyn Hitchins
QLD Niamh Jerrard
NSW Carly Jones
SA Abby Kennedy
NSW Jayda Lorigan
SA Raine Menzies
VIC Rachel Miller
NSW Gisele Petalio Conte
VIC Kiara Rhind-Luke
QLD Tarah Staines
VIC Tahlia Sweeney
WA Kasey Touchell
SA Claire Warburton
Staff
Head Coach Shaun Carroll (ACT)
Assistant Coach Kylie MacFadzean (NSW)
Manager Jenny Cassidy (VIC)

U14 Boys – Green

NSW Zane Brown
QLD Connor Doyle
VIC Nathan Duvall
ACT Kade Gibson
WA Blaine Gilchrist
QLD Tipene Harkness
SA Harry Hopkins
WA Te Haupaaroa Kawariki Nikora
QLD Nicholas Noonan
ACT Jack O’Donnell
QLD Eli Schmidt
NSW Oliver Stewart
WA Brandon Stockbridge
WA Te PoukioRehu Thomas
SA Theoden Stirling
SA Ajax Westren-Schapel
Staff
Head Coach Scott Sunley (QLD)
Assistant Coach Jayke Reynolds (QLD)
Manager Geoff Shaw (WA)

U14 Boys – Gold

ACT Zac Chapman
NSW Seth Charter-Smith
NSW Dylan De Bono
WA Tyson French
ACT Jack Friend
NSW Finley Gutherson
SA Evan Hooper
NSW Lachlan Hort
SA Archie King
SA Fynn Langford
ACT Ryan Liddle
QLD Zane Macrae
VIC Joshua Opasinov
NSW Ethan Roberts
SA Will Trevorrow
WA Wharekakaho Waititi-Luke
Staff
Head Coach Chris Edards (QLD)
Assistant Coach Belinda Ainslie (VIC)
Manager Andrea Mansfield (VIC)

U17 Boys – Green

NSW Jack Besgrove
WA Sam Bettles
VIC Liam Bonner
WA Austin Hagan
NSW Tyler Kelly
NSW Klay Kilpatrick
NSW Boston Lowe
QLD Nicholas Murphy
NSW Zachary Roberts
QLD Josh Routledge
VIC Cody Smith
ACT Will Thomas
VIC Nathan Tidey
QLD Lincoln Walk
SA Kaleb Zakelj
Head Coach – Chris Holliday (VIC)
Asst Coach – David Sheppard (NSW)
Manager – Kerryn Bell (VIC)

U17 Boys – Gold

NSW Josh Banks
NSW Blake Becquet
NSW Jack Davies
NSW Ethan Field
NSW Jeremy Garland
NSW Blake Hunter
QLD Riley James
WA Aaryan Kapoor
NSW Caden Keed
QLD Kynan Molander
QLD Pierce Moss
ACT Troy Piercy
VIC Sam Seach
NSW Hayden Shaw
QLD Caleb Van De Griant
Head Coach – David Metekingi (QLD)
Asst Coach – Tony Jackson (NSW)
Manager – Maurice Paraha (QLD)